Duyurular

Başvuru Sistemi Hakkında

YÖK 100/2000 Doktora Bursları kapsamında Doktora  Programlara başvuru için www.deu.edu.tr anasayfasındaki sağ üst bölümde bulunan "DEBİS Girişi" bölümünden, aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi

Kullanıcı adı: enstitu

Şifre: enstitu

olacak şekilde "Gönder" butonuna basarak sisteme giriş yapmalısınız.
Giriş yaptıktan sonra, "Bilişim Servisleri > Öğrenci Bilişim > Web Kayıt İşlemleri > 100/2000 YÖK Doktora Başvuru İşlemleri" adımlarını takip edecek şekilde (aşağıdaki ekran görüntüsünde belirtilen) ilgili yerleri tıklamalısınız.

Başvuru yapmak istediğiniz alana uygun enstitüyü seçmelisiniz.


Bu işlemden sonra 6 bölümden oluşan (Öğrenci Bilgileri, İletişim Bilgileri, Başvuru Bilgileri, ALES Bilgileri, Yabancı Dil Bilgileri, Eğitim Bilgileri ve Fotoğraf Yükleme bölümü) bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bu adımları tamamladıktan sonra ekranda ön kayıt işleminde kullanacağınız bir başvuru numarası belirlenecektir ve bu bilgi tarafınıza e-posta yoluyla bildirilecektir. Bunun için sisteme başvuru esnasında tanımlayacağınız e-posta adresinin geçerli ve kullanılan e-posta adresi olması gerekmektedir.
 
Sistemin başvuru onayı amacıyla tarafınıza göndereceği e-postalar için girmiş olduğunuz e-posta adresi bilgilerinde hotmail, live, outlook uzantılı e-posta girişleri yapmamanız tavsiye edilir.
 
UYARI ve HATIRLATMA: 
Sistemde adımlar arası geçiş ya da geri adıma dönme işlemi yapılamamaktadır. Her adımda yapılan uyarıları dikkatle okumanız önerilmektedir. Zaman kaybı yaşamamanız için her formda istenen bilgileri doğru ve oturum süresi dolmayacak bir zaman aralığında girmeniz yararınıza olacaktır.
 
"Fotoğraf Yükleme" alanında size ait "uygun" (ilan metinlerinde belirtildiği şekilde) bir vesikalık fotoğraf yüklemeniz beklenmektedir. Uygun olmayan fotoğraflar başvurunuzun onaylanmamasına neden olabilir. Bunun için fotoğrafınızı da sisteme başvuru yapmadan önce elektronik hale getirerek hazır bulundurmanız yararınıza olacaktır. Fotoğrafınızın .jpg veya .jpeg uzantılı ve en fazla 1 mb büyüklüğünde olması gerekmektedir. Dosya uzantısı farklı ise, uzantısını el ile değiştirmeyiniz, resim işleme programları kullanarak değiştiriniz.  
 
4. ve 5. bölümlerde istenen ALES ve Yabancı Dil Sınavları gibi sınavların sonuç bilgilerini sisteme girerken, resmi sonuç belgenizdeki sonuçlar ile aynı giriniz. Herhangi bir matematiksel yuvarlama yapmayınız. Sonuç değerlerinin farklı olması durumunda başvurunuz onaylanmayacaktır.

İlişkili Dosyalar

Bu sayfa içeriği için yüklenmiş dosya bulunamamıştır.